wtorek, lipca 25, 2006

ROZSZYFROWANIE BLOGÓW CELEJEWSKIEJ


BLOG INFORMACYJNY

Na dole, tuż pod My profile są linki, wystarczy kliknąć i otwiera się żądany blog.

Połączenia są szybkie, grafika urozmaicona, nie ma bałaganu – każdy może otworzyć tylko to, co go interesuje.

Pierwsze blogi są moje, polskie, następne w języku angielskim mojej córki Selmy.
Dalej Galerie Sztuki Janusza Iwanusa i moje audycje Radia 2000FM dostępne przez miesiąc oraz Radio ZSYP, można je odbierać na programie Real One Player.
Audycje umieszcza na internecie Janusz Iwanus.

Pod linkami są blogi-rozdziały. Raz kliknij i jesteś! Można też wpisać tytuł w wyszukiwarce.

CO JEST I BEDZIE NA BLOGACH

RAPTULARZ - czyli dziennik niecodzienny
Wspomnienia, sprawy bieżące, trochę filozofii, dowcip sarkastyczny, fotografie pasujące do tekstów. Gdyby jeszcze można było dodać automatycznie włączającą się muzykę - byłoby idealnie!

POLONIA - pozytywnie
Imprezy polonijne, wywiady z Polonusami: przedstawiam ludzi wartościowych, utalentowanych, wspomnienia – polskie losy. Głównie ludzi z sydnejskiej Polonii, ale też z innych miast. Tylko sprawy pozytywne.

WYWIADY niewylizane
Nie znaczy, że gdy przyleci ktoś znany, biegnę robić z nim wywiad! Przyznam bezczelnie: musi być temat, który lubię i na którym jako tako się znam. Nie ma też tekstów wylizanych - człowiek jest tu sobą, a nie swoim pomnikiem.

FELIETONY
Aktualne „Rozmyślania za kierownicą” i „Nie dajcie się zwariować!” wyśmiewające zasługującą na krytykę działalność publiczną, głupie albo niecne wystąpienia.

POEZJA prozaiczna
Nie każdy lubi poezję, dlatego oddzieliłam ją od Raptularza. Moja jest prozaiczna: nie przez wielkie P, tylko dla zwykłego człowieka. Bez rymów, które przeszkadzają w oddaniu nastroju. Są też Perfidne Miniatury.

DO GÓRY NOGAMI - w AUSTRALII
Jedyny blog na onecie, wszystkie inne na yahoo. Jest to blog łącznościowy - kto znajdzie mnie na onecie, ma linki do blogów pozostałych i już mniej więcej wie, jak Polonusowi żyje się w Australii. Ponieważ mam kłopoty z wbijaniem zdjęć na ten blog zrobiłam blog

FOTOGALERIA
Są zdjęcia wykonane przez profesjonalistów i amatorów. Tematy różne: sprawozdania z imprez, wydarzeń, miasta, miejsca, przyroda, ludzie i zwierzęta.


AKTUALNIE

Raptularz
Nareszcie coś nowego! 31 sierpnia - ostatni dzień wakacji w Polsce... A potem, niestety poważniejsze tematy. Książki: "Łuk Triumfalny" i "S@motność w sieci", Zmiany w ludziach na gorsze, tzw. "Wywiad literacki", Czy koniec wojny? Ale miłe sprawy też - np. chrzest Joasi.
Poprzednie: wspomnienie z pracy na czarnogórskiej wyspie Sveti Stefan, kto pamięta Meteory, o IV Festiwalu Opolskim, nowe fotki Joasi Panter, nocne fotografie, mamy nowego kota Angelinę, pocztówka z Tokio od Iwony.

Polonia
Recenzja z premiery: Teatr "Fantazja" i zespół "Razem" znów razem! Divertimento zmieszane po raz drugi.(sierpień 06r.)
Poprzednio: Relacja z otwartego zebrania stowarzyszenia Nasza Polonia, w klubie Polskim Bankstown (30.07.06).

Wywiady
Z zespołem Perfekt występującym w Australii w początkach 2005r.

Felietony
Nie dajcie się zwariować!nr 9:"POLISH WEDDING" w fantazji hollywódzkiego reżysera.

Poezja
3 września - Dzień Ojca i wiersz "ODEJŚCIE OJCA"
Poprzednio: Boże Narodzenie w lipcu i TWILIGHT ZONE + fotografie

Do góry nogami w Australii
Kim jest pisząca blogi i o Górach Błękitnych.(Niedługo coś nowego...)

Fotogaleria
Teatr Fantazja - DIVERTIMENTO ZMIESZANE po raz drugi!
Powtórka "Divertimenta po raz drugi" w Klubie Polskim Ashfield,
w obiektywie Tomka KOPROWSKIEGO.
Poprzednio: reportarz zdjęciowy - premiera dwóch sztuk Jeremiego Przybory w Klubie Polskim Bankstown, w obiektywie Bohdana SZYMCZAKA.

Z audycji Eli Celejewskiej w RADIU 2000FM
Druga cześć wywiadu z polonijną pisarką Bogumiłą Żongołłowicz, oraz sprawozdanie z zebrania otwartego stowarzyszenia Nasza Polonia w Klubie Polskim Bankstown.

UWAGA! Rozdzieliwszy tematy, po liczniku wejść na profile orientuję się, co jest najwięcej czytane.
NOWOŚCI będę sygnalizować na tej stronie


(Licznik na każde wejście, na stronie głównej został założony trochę późno, bo dopiero 5 sierpnia 2006r. Zatem liczba oglądaczy od początku jest niewiadoma...) Natomiast liczniki na innych blogach liczą dopiero od 2 września 2006r., czyli dopiero co!