poniedziałek, października 16, 2006

OBECNIE NA TEJ STRONIE TYLKO ZAWIADAMIAM O NOWOŚCIACH NA MOICH BLOGACH

Adriatyk, który wciąż kocham bez wzajemności, bo nie dane mi było nad nim zamieszkać. Dlatego taki kolor - jaki nastrój.

Felietony: Kobiety! Nie dajcie się zwariować! Nr 10. „Old Fashion Man - Waldemar Łysiak.”Niestety, poglądy naszego obecnego wieszcza narodowego na miejsce kobiet w społeczeństwie są absolutnie egoistyczne i błędne! Sprzeciwiam się dyskryminacji!

Raptularz: Październikowy, złoto-fioletowy, nostalgiczno ...cyniczny. Zadziwiające połączenie, ale taki właśnie jest. Można sprawdzić! Bardzo się cieszę, że właśnie Raptularz najwięcej czytaczy otwiera.

Wywiady: Przeprowadzona w sierpniu 2005r. i drukowana w sydnejskim Expressie Wieczornym oraz melbournejskim Akcencie Polskim rozmowa z piękną dziewczyną, jasnowłosą modelką, Australijką polskiego pochodzenia - Pauliną Pedryc. Kolorowe zdjęcia – otwórzcie i podziwiajcie oryginalną urodę Pauliny. Dowiecie się też na czym polega wcale niełatwy zawód modelki.

Polonia: „Odeszła Lilith... Wspomnienie o poetce i pisarce Lilianie Rydzyńskiej” (liczne fotografie) i jeszcze o premierze Teatru Fantazja „Divertimento zmieszane po raz drugi”.

Fotogaleria:
Cmentarz pionierow australijskich w Newton - foto Selma Celejewska.
Przedziwne, mistyczne Góry Błękitne w obiektywie Janusza Iwanusa. Można się przekonać, że są autentycznie błękitne – jak lekko zamglona noc księżycowa. Oraz mój wiersz o nich.

Poezja: „W nostalgicznym domu Marka S.” - wiersz z lat sześćdziesiątych. autentyczny ówczesny przyjaciel, autentyczny dom, autentyczna wizyta; domownicy i trzy autostopowiczki absolutnie autentyczne.
Nawet zdjęcia z tej wizyty są autentyczne, tyle, że pokolorowane, bo technika poszła do przodu.

Zapraszam na tę stronę - to nie jest poezja o niczym. Nazwałam ją prozaiczną, bo są to właściwie mini-opowiadania. Przy tym ZAWSZE autentyczne. Jak fotografie. Nawet tak będzie się nazywał tomik, (którego wciąż wydać nie mogę, bo nie mam czasu się nim zająć na serio) - „Fotografie w kolorze blue”.Następnym wierszem na tym blogu będzie jeden z dwóch, z których nakręciliśmy filmy krótkometrażowe.(Będą ujęcia.)

Do góry nogami – w Australii: o tragicznej śmierci Steve Irwina,o pożarach buszu w Australii i o kwitnącej jak wściekła – australijskiej wiośnie.

Celejewska Radio 2000FM: opowiadanie Tatiany Kamińskiej „Polaków losy” (temat: Sybiracy), propozycje rozsądnych zmian w regulaminie Sydnejskich Orłów, opowieść Wojciecha Drucia o podróży do Chile, dr.Maria Strzałek zdaje sprawozdanie z imprezy charytatywnej, którą zorganizowała w KP Ashfield oraz rozmowa z parą sydnejskich poetów: Lucyną Boną i Krzysztofem Kalińskim o wieczorze poetyckim przez nich zorganizowanym, wraz z nagraniami ich poezji na tle muzyki, przewijającymi sie przez całą audycję.
Audycja dostępna na żądanie do 4 listopada. Trzeba mieć program Real One Player.


Bałtyk też mnie nie chciał. Teraz mieszkam 5 km od oceanu, ktorego ja ...już nie chcę.

Linki do blogów i radia są
po prawej stronie. Kliknij i jesteś!

Ps. Wszystkie liczniki działają dopiero od września 2006r. dlatego prawdziwa liczba odwiedzających blogi od początku - jest niewiadoma.