środa, maja 09, 2007

Majowe blogi

__________________________________________________________

Przepraszam, przepraszam, przepraszam!!!

Już lipiec, a tu wciąż majowe blogi!
Oczywiście na blogach jest dużo nowych rzeczy, to tylko informacja ...się zacięła.

Za kilka dni nowa informacja i nowy Raptularz - obiecuję!
______________________________________________________


W Polsce zbliża się lato i pewnie już można biegać np. w Lasku Kabackim, który sfotografowała Iwona Bartkiewicz.

Przepraszam, że do maja świętowałam Wielkanoc, ale tym razem zawiniła technika, a nie moje lenistwo! Komputer miał mnie dość i wysiadł, po tym jak w tydzień wyczerpałam 80% limitu internetowego, a to dzięki odkryciu YouTube!!!
Polecam jednak tę cholerną tubę wszystkim, ponieważ jest tam prawie wszystko! Nawet piosenki Niebiesko-Czarnych z początku istnienia i Keanu Reeves grający na basowej gitarze w zespole "Dogdstars". I Roman Giertych, który podejrzanie seksi (choć anty seksi...) ssie telefon komórkowy...
Jednak musicie mieć odporne komputery i mocne internety, żeby miały siłę przyjąć podobne informacje. No i oczywiście należy załadować z internetu specjalny program do słuchania muzyki (jeden z Adobe).

Komputer już działa i za jego działanie serdecznie dziekuję GRZESIOWI PANTEROWI, ponieważ za każdym razem to właśnie Grzesio sprawia, że to co nie działa zaczyna działać! Dzięki! Dzięki! Dzięki!
Wracam zatem do roboty, choć przyznam, w czasie przerwy rozleniwiłam się okrutnie, ale już się biorę w garść!

Dziś:
Humor polonijny: kolejna porcja humoru z mediów polonijnych.

Felietony: O kłamliwych tylnych reklamach na przykładzie "Anemonów" Elżbiety Wojnarowskiej.

Raptularz: "Molitva" wygrała Eurowizję!!! Możesz posłuchać! Oraz: Maj w Australii, to ostatni miesiąc jesieni...

Polonia pozytywnie: malarstwo Bożeny Glajcher

Apele o pomoc: World Vision, WSPA i najserdeczniejsze podziękowania wszystkim gościom urodzinowego party Selmy! Na WSPA zebraliśmy i zostało wpłaconych 320$AU

Ogłoszenia i imprezy polonijne: Imprezy majowe, oraz komunikaty Naszej Polonii i AGL. Relacja Marka Baterowicza z imprezy "O kobiecie prawie wszystko".(Uwaga, na tym blogu będą teksty nie tylko moje!)Olimpol i Korpak - Mistrzostwa Tenisa Stołowego. Polonia lat 80-tych - relacja M.Baterowicza.

Fotogaleria: Relacja z promocji książki Tatiany Kamińskiej "Aborygeni Australii".

Fotogaleria 2: Mistrzostwa Tenisa Stołowego - impreza organizowana przez Korpak International i Olimpol

Ela Celejewska Radio 2000FM:
Jeszcze audycja z 2003r – slide show, na której znajduje się wywiad ze zmarłą tragicznie Korą Kazmirowicz, oraz pierwszy festyn na Darling Habour. Niedługo audycja bieżąca (są problemy z załadowaniem):Wojtek Druć opowiada o podróży do Maroka, a naczelny fotograf Polonii sydnejskiej – Tomek Koprowski o swoich polowaniach z obiektywem. Jest też wspomnienie o zmarłych muzykach: Jacku Lechu i Andrzeju Kurylewiczu. Szczególnie polecam wierszyk J.Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka” w wykonaniu Konrada Aksinowicza i Dariusza Kurzelewskiego – jest to mój prywatny protest przeciw dyskryminowaniu tego ukochanego przez dzieci od lat 4 do 100 bajkopisarza! Czy rzeczywiście polski rząd nie ma poważniejszych spraw na głowie???

(W najbliższych dniach popracuję na innych stronach i od razu zamieszczę informacje.)


Zapraszam na nowopowstałą stronę Polskiej sekcji Radia 2000FM, jest link po prawej - klik! i jesteś!

W Australii lasy wyglądają ciut inaczej. Szczególnie w Górach Błękitnych, bo rosną tam w ciężko dostępnych dolinach – życie toczy się w tych górach na szczytach, (czyli biega się też po szczytach...)!