środa, listopada 14, 2007

Grudniowe blogi 2007r.

___________________________________________________________

Zapraszam do wysłuchania mojej ostatniej audycji w radiu 2000FM. (Link po prawej stronie - audycję umieścił na internecie Janusz Iwanus)
Są w niej wywiady z wieloma działaczami polonijnymi na temat kończącego się roku, życzenia, horoskopy na 2008 - dla całego świata i nawet wywiad z kotką Lizą!

Studio było zapełnione!!!
________________________________________________

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!
Blogowisko stanęło do konkursu na Blog Roku 2007!

Oczywiście CAŁE Blogowisko, nie tylko ta strona!

Przypominam: ta strona jest tylko WEJŚCIEM na Blogowisko - informacją, co i gdzie się znajduje.

Drzwi-linki do każdego blogu-rozdziału znajdują się po prawej stronie.
Kliknięcie lewej myszki to kluczyk do nich, który otwiera także trzy strony radia 2000FM i archiwum, w którym wszystko (od samego początku), jest zgromadzone.
Jeśli masz czas, możesz sobie pomyszkować...

A teraz, no cóż... kochani czytacze - trzymajcie kciuki! żeby Blogowisko dostało nagrodę...
__________________________________________________

Choinka wysoka na trzy piętra, w centrum handlowym Eastgardens - SydneyFoto: Janusz Iwanus
_________________________________________________


I znów mamy święta, znów przeleciał rok...

Wszystkim czytaczom i zaglądającym na Blogowisko

serdeczne życzenia zdrowych, wesołych i dostatnich Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego i szczęśliwego Nowego 2008 Roku,

życzy Ela Celejewska

__________________________________________________

Najważniejsze wydarzenie listopada 2007r. wśród Polonii sydnejskiej:
BAL RADIA 2000FM, z okazji 15-lecia!

Była pełna sala!

A to "sprawcy" radia 2000FM!
Sprawozdania fotograficznego szukaj
na stronach radia i na Fotogalerii sympatycznej - już dziś!
___________________________________________________

Fotka pochmurna, bo...
...w Australii klimat się zmienia, zamiast lata mamy ...zimę równikową, deszczową, duszną!

Ale jeśli chcesz się rozweselić, zjedź na dół.
Jest tam galeria cieplutkich fotografii gwiazdy tego Blogowiska
- Joasi Panter.

Ja lubię deszczyk!

Polskie jezioro – o nastroju zbliżonym do obecnej pogody w Australii. (Choć jest to fotka z polskiego lata...) Fotografował: Marek Szałański

W Australi lato, ale jakieś nieciekawe. Bardzo ciepło jeszcze w ogóle nie było, a ostatnio to w ogóle leje i leje, i często wręcz zimno. Nawet znów nakrywamy się kołdrami i kocami (przy otwartych oknach co prawda), gdy o tej porze powinna to być cienka kołderka.
Wygląda na to, że klimat wędruje sobie po różnych zakątkach ziemi. Widać znudziło mu się siedzieć w tych samych miejscach. Ciekawe komu teraz nasz - australijski (co nam zwiał...) przygrzewa?


CO NA BLOGACH?

Apele: Informacja o World Vision (dodałam link do sponsorship) i WESPA.

Do góry nogami w Australii: nadal samolot czarterowy do latania z Polski tu - w 2 sekundy (klik-klik).

Felietony: Samobójczy rasizm. Jakoś za kierownicą mało siedzę ostatnio, a o zwariowaniu inni piszą...

Fotogaleria: Fotografie świąteczne - kto przyśle zamieszczę! W ostatnim archiwum: koncert zespołu instrumentów dawnych "The Sydney Consort" oraz pianisty Krzysztofa Małka w D.P. Ashfield.
W przedostatnim archiwum: Piknik rodzinny w Plumpton.

Fotogaleria 2: Bal radia 2000FM - oczywiście!!!... W przedostatnim archiwum wieczór poezji Maryli Rose, malarstwa Maryli Berezowskiej i muzyki w wykonaniu Ewy Motyki i Krzysztofa Małka. (fot. T. Koprowski) W przedprzedostatnim archiwum: polskie klimaty (tegoroczne) w obiektywie Janusza Iwanusa.

Humor polonijny: Jest nowa porcja! Niezbyt wielu czytaczy tam wchodzi, a czasem są naprawdę śmieszne kawałki! PO-LE-CAM!

Ogłoszenia: Grudniowe aktualności i życzenia od... (Kilka fotek z BALU radia 200FM też jest!)

Poezja: "Smutek Norwida w sambie Pa Ti". Wiersz napisany w 71 roku na wyspie Hvar na Adriatyku. (A jakie ładne zdjęcia, ho, ho!!!) Na video Santana i Samba Pa Ti. W przedostatnim archiwum „Diabelski internat” mój najdłuższy wiersz, wprost niesamowita ballada, pełna prozy i grozy prawdziwego, gorzkiego dzieciństwa. Polecam (jak już przeczytacie wiersz), obejrzyjcie video: ulica Targowa i Park Skaryszewski. Filmy nakręcone dziś, nie ma na nich śladu powojennej biedy, ale zła atmosfera tych miejsc przetrwała. Coś w tym jest...

Polonia: Bal, bal, bal!!! - raz na 15 lat!!! Informacja o nowym zarządzie i nowych członkach polskiej sekcji radia 2000FM (wraz z fotografiami). Informacja o nowym zarządzie KOPA (czekam na sprawozdanie z wyborów...).

Raptularz: październikowy – przede wszystkim o przepięknej wyspie-hotelu na Adriatyku - o Sv. Stefanie. Inne sprawy też są oraz jak przepowiedziałam sławę Winicjuszowi Chróstowi i jak oglądało mi się po 40 latach „Faraona”. Nowy raptularz obiecuję zaraz po Nowym Roku.

Wywiady: pisze się wywiad z Anną Sroką, niedługo będzie... Niestety, po nowym roku, wcześniej nie zdążę! (Ojejej! jak ciężko się pisze wywiady... Jeśli do tego są długie...)

Radio 2000FM: Grudniowe wiadomości: Święta, święta, święta! Konrad Aksinowicz kończy film "Nieoczekiwana zmiana płci". Felieton M. Baterowicza "Złym było dobrze". BAL, BAL, BAL!!! Daliśmy Wam popalić, przekonaliście się sami! Informacja: nowy zarząd i nowi członkowie polskiej sekcji radia 2000FM (wraz z fotkami).

Fotogaleria radia: BAL z okazji 15-lecia radia uchwycony kamerą Tomka Koprowskiego - 63 fotografie! W najbliższym archiwum: wieczór poezji Maryli Rose, malarstwa Maryli Berezowskiej, przy akompaniamencie muzyki Ewy Motyki i Krzysztofa Małka.
(fot. T. Koprowski) Nasze radio tam było! W przedostatnim archiwum: Anna Sroka – rewelacyjna, śpiewająca aktorka, która migiem podbiła polonijną australijską publiczność! Cykl fotografii Anny Sroki wykonał Tomek Koprowski.

Sylwetki pracowników radia 2000FM: Na balu radia - z okazji 15-lecia, odczytano zabawne fraszki o pracownikach radia, autorstwa Bogumila Drozdowskiego. Już są na tej stronie, wraz z fotografiami, żebyście czasem nie pomylili... Także wierszyk Eli Chylewskiej o naszych radiowcach.W jedynym archiwum: sylwetki na poważnie, powoli dołączają się kolejni zapominalscy i leniuchy, niedługo skompletuję wszystkich.

Audycja radiowa: Aktualna. Audycje na stronie radia zamieszcza na internecie Bartosz Dziubiński z pomocą mamy Beaty Rumianek i Stanisława Mikołajskiego – dzięki!

Na Blogowisku - już! ostatnia audycja starego roku - z 29.12.07. Bardzo optymistyczna! Wspomnienia wielu działaczy polonijnych o minionym roku, pozytywne horoskopy na 2008r. Nawet wywiad z kotką Lizą! Polecam, miło się słucha...

Na Blogowisku audycje zamieszcza Janusz Iwanus – dzięki!
_________________________________________________

A fotka australijskiego nieba niestety aktualna! Leje już kilka miesięcy! (foto: Selma Celejewska)

____________________________________

Wiosenne fotografie na koniec. A kto jest najbardziej wiosenny jeśli nie uśmiechnięte i zadowolone dziecko? - a więc JOASIA PANTER.
(Niestety nie sfotografowałam lejącego deszczu, ale może ktoś mi przyśle?... Deszcz też jest ładny ...na fotografii.)

Wiosenne malowanko - pomagam Tatusiowi!...______________________________________________