sobota, stycznia 05, 2008

Co na Blogowisku po nowym - 2008 roku?

___________________________________________________

17 lutego obchodzi się Światowy Dzień Kota.

W Polsce kot jest najpopularniejszym zwierzęciem domowym, tego dnia na świecie odbyło się wiele uroczystości poświęconych kotom, a w Polsce prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadano tytuł "Kociarza Roku" - za prowadzenie akcji pomocy bezdomnym zwierzętom.
A może, choć święto minęło ktoś z moich czytaczy zaadoptuje kota? Najlepiej opłaca się kupić sobie przyjaciela w RSPCA, czy w jakimkolwiek schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Kot kosztuje tam 200$, ale w tę cenę włączony jest desex, wszczepienie numerku oraz zastrzyki przeciw kocim chorobom, jak też odrobaczenie zwierzątka.
A zwierzak, który przeszedł ciężkie chwile, tym bardziej doceni miłość nowego właściciela i odwzajemni ją całym sercem.
Miłośnikom kotów polecam polską witrynę: http://www.miau.pl/

Wszystkim, którzy lubią koty polecam mój album z kotami na polskiej stronie fotograficznej, oto adres: www.elce.fotosik.pl

Są tam też inne moje fotografie... A na fotce u góry Mangunia i niech ktoś powie, że zwierzęta nie mają duszy!... I proszę, jak elegancko jadły kolację nasze koty. Niejednemu możnaby zalecić robienie tego z równą kulturą...

__________________________________________________

Kocha - nie kocha?
Wiele(-u) miłości z okazji Walentynek!...


___________________________________________________

Jakieś takie lato w tym roku w Australi...
_________________________________________________

Przepraszam. Wycofałam się z konkursu.
Blogowisko nie może konkurować ze stronami zawierającymi: porady prawne, wyszukiwarki internetowe, reklamy, marketingi, polskie spółki, mikroby, porady seksuolożki, hodowlę ślicznych piesków - w takim towarzystwie nie ma żadnych szans - bo jest o czymś zupełnie innym...

A jakby co, to bardzo Was kocham - wchodziliście już na Blogowisko ponad 35 tysięcy razy!!! I to jest najlepsza nagroda!
___________________________________________

Nowy rok (jak co roku od 1 stycznia...) właśnie się zaczął...
W Sydney jak zwykle były fajerwerki - czyste szaleństwo! Niestety na fotografiach nie widać, że od setek tysięcy sztucznych ogni robiło się widno jak w dzień, a wreszcie z mostu Habour Bridge spłynął ognisty wodospad wielkości Niagary.
Ponoć takich jak w tym roku fajerwerków jeszcze nie było, nawet na przywitanie nowego tysiąclecia. A na Darling Habour zgromadziło się ponad milion ludziI I może jest to trudno zrozumieć, ale na ogół wszyscy bawią się grzecznie, bez mordobicia.
Raz byłam i widziałam, potwierdzasm - jest wesoło i spokojnie! Zresztą dzienniki telewizyjne rano zapewniły, że oprócz ogromnych ilości śmieci nie było innych problemów.


___________________________________________________________

Jeszcze jedne życzenia:

z Adelajdy przysłał Jacek Szociński - muzyk jazzowy

http://www.adelaidejazz.com.au/

_________________________________________________

Zapraszam do wysłuchania mojej ostatniej audycji w radiu 2000FM. (Link po prawej stronie - audycję umieścił na internecie Janusz Iwanus)
Są w niej wywiady z wieloma działaczami polonijnymi na temat kończącego się roku, życzenia, horoskopy na 2008 - dla całego świata i nawet wywiad z kotką Lizą! Miau!

Studio było zapełnione!!!
_________________________________________________

CO NA STYCZNIOWYCH BLOGACH?

Apele: Maria Strzałek organizuje budowę studnii w Afryce - reportaż fotograficzny z Kamerunu. W ostatnim archiwum: informacja o World Vision (dodałam link do sponsorship) i WESPA.

Do góry nogami w Australii: (Ojej, ten onet!) Wobec czego ciągle samolot czarterowy do latania z Polski tu - w 2 sekundy (klik-klik).

Felietony: Samobójczy rasizm. Jakoś za kierownicą mało siedzę ostatnio, a o zwariowaniu inni piszą... (Ale już kończę "Czy mamy prawo nie wiedzieć?" No bo czy mamy?)

Fotogaleria: Sydney Festival - Tomek Koprowski sfotografował koncert Briana Wilsona, który w 1961 r. stworzył legendarną grupę Beach Boys. Polecam dwa videoclipy tej grupy! Także fotki Tomka z koncertu zespołu House of The Holy Afro - obok videoclipy!

Fotogaleria 2: Sydney Festival 08 - Spanisch Harlem Orchestra oraz obchody Australia Day 2008, w obiektywie Tomka Koprowskiego. W ostatnim archiwum - Bal radia 2000FM - oczywiście!!!... (Też foto T. Koprowski)

Humor polonijny: Już jest noworoczny wsyp...

Ogłoszenia: Nowy rok się zaczął, a więc zwykłe, polonijne i nie tylko, sprawy... (Głosujcie na film Wajdy - Katyń!!!)

Poezja: "Powrotna droga, z Wollongong do Sydney" i o innych trudnych drogach, także do Wollongong. Właściwie jest to wiersz o powracającej miłości... W ostatnim archiwum "Smutek Norwida w Sambie Pa Ti". Wiersz napisany w 71 roku na wyspie Hvar na Adriatyku. (A jakie ładne zdjęcia...) Na video Santana i Samba Pa Ti. Myślałam, że nikt inny nie wpadł na pomysł połączenia Samby Pa Ti z morzem, a jednak ktoś wpadł. Niedawno przeczytałam w Expressie... Ale ja wpadłam na to już wiele, wiele lat wcześniej... (Nie przepadam, jak ktoś wpada na te same pomysły co ja...)

Polonia: Przypomnienie popołudnia artystycznego z listopada u.r. i felieton Marka Baterowicza, o twórczości sydnejskiej poetki Maryli Rose. W ostatnim archiwum: zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Dzielnic Północnych.

Raptularz: 14 stycznia - 66 urodziny Krzysztofa Klenczona, o dziwnym zdarzeniu z tym dniem związanym i o moich jasnowłosych aniołach. W ostatnim archiwum: o przepięknej wyspie-hotelu na Adriatyku - o Sv. Stefanie oraz jak przepowiedziałam sławę Winicjuszowi Chróstowi i jak oglądało mi się po 40 latach „Faraona”.

Wywiady: Nie tyle wywiad, co o wywiadzie z Czeslawem Niemenem, który w 93 roku przeprowadziłyśmy z Ernestyną Skurjat. Właśnie minęła 4 rocznica śmierci Czesława Niemena. Pisze się wywiad z Anną Sroką, niedługo będzie... (Ojejej! jak ciężko się pisze wywiady... Jeśli do tego są długie...)

Radio 2000FM: Nowy rok się zaczął - wobec czego wiele, wiele aktualnych spraw! Felieton Marka Baterowicza: "I znowu Walentynki..."

Fotogaleria radia: Pierwsze, rodzinne, radiowe BBQ - sfotografowała Ula Orczykowski Cdn... W ostatnim archiwum: BAL z okazji 15-lecia radia uchwycony kamerą Tomka Koprowskiego - 63 fotografie!

Sylwetki pracowników radia 2000FM: Na balu radia - z okazji 15-lecia, odczytano zabawne fraszki o pracownikach radia, autorstwa Bogumila Drozdowskiego. Już są na tej stronie, wraz z fotografiami, żebyście czasem nie pomylili, kto jest kto... Także wierszyk Eli Chylewskiej o naszych radiowcach. W jedynym archiwum: sylwetki na poważnie, powoli dołączają się kolejni zapominalscy i leniuchy, niedługo skompletuję wszystkich.

Audycja radiowa: Aktualna. Audycje na stronie radia zamieszcza na internecie Bartosz Dziubiński z pomocą mamy Beaty Rumianek i Stanisława Mikołajskiego.

Na Blogowisku - audycja walentynkowa z 9 lutego 08r.
W całości o miłości - opowiadają sluchacze. Czy istnieje miłość prawdziwa?

Na Blogowisku audycje zamieszcza Janusz Iwanus – dzięki!
_________________________________________________

Dla Polaków zamieszkałych w Australii: polska zima, na rozchłodzenie się po upałach! Takie lody dla ochłody.


Fotki z servisu picasa

A dla Polaków zamieszkałych w Polsce: australijskie plaże dla rozgrzewki...


Bezpieczne baseny z wodą z oceanu, bez wszystkich trujących i parzących potworów!...
________________________________________________